O mnie | Jagoda Josiak – Neumann

Certyfikowany Psychoterapeuta, Doradca Systemowym, Certyfikowany Tre® Provaider, Pedagog.

Uwielbiam oglądać wzruszenie na swój temat w oczach osób, z którymi współpracuję
i wraz z nimi cieszyć się ich zmianami.

Traktuję możliwość pracy z ludźmi jako wielki przywilej. Możliwość uważnego towarzyszenia Ci w drodze do siebie jest jedną z moich najważniejszych wartości i źródłem nieustających odkryć, poruszeń i inspiracji. Oferuję Wam pomoc w powrocie (a czasami odnalezieniu) do tego co dla Was najważniejsze. Jednocześnie pragnę dawać Wam wsparcie w wykorzystaniu tej wiedzy do inspirowania i motywowania samych siebie.

Legitymuję się kilkuletnią praktyką zawodową w pracy z osobami dorosłymi, dziećmi, młodzieżą w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej, par/ małżeństw, rodzin, terapii grupowej. W pracy terapeutycznej staram się integrować różne podejścia, ponieważ uważam, że czynnikiem leczącym jest kontakt oraz relacja klient – terapeuta, za każdym razem wymagająca świeżego i indywidualnego podejścia. Inspirują mnie podejścia: psychoterapii systemowej oraz psychodynamiczne. Wykorzystuję metody pracy z ciałem: Life Force (wg. B.Shapiro) oraz metody Tre®, wszystko po to by odkryć zasoby i możliwości, pełnię człowieka.

Poszerzając swoje kwalifikacje jestem autorem i realizatorem programów psychoedukacyjnych, oraz szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Współpracuje z firmami i instytucjami.

Doświadczenie zawodowe:

Lista warsztatów i seminariów dokształcających:

2019 do teraz – cykl warsztatów szkoleniowych w nowym podejściu do psychoterapii Accessing Your Life Force – stworzonej przez Ben Shapiro – nauczyciel szkoły psychoterapii w Analizie Bioenergetycznej.

Rok 2022

  • „Jak diagnozować i wspierać pacjenta w tranzycji w dysforii płciowej”
  • „Czy istnieje sposób na udaną psychoterapię? – szkolenie z prof. Czesław Czabała”
  • „Terapia schematów w leczeniu zaburzeń osobowości typu borderline”
  • „Farmakoterapia, a proces psychoterapeutyczny”


2013 – 2015
– Szkolenie Certyfikujące TRE – Trauma Releasing Exercises. Certyfikat Tre® Provider sesje indywidualne i grupowe 019/2015.

2005 – 2012 – Kurs na Psychoterapeutę i Doradcę Systemowego, kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Certyfikat Psychoterapeuty 038/2012 wydany przez WTTS w Poznaniu.

Zawartość merytoryczna kursu:

2010 Urząd Miasta w Cambridge w Wielkiej Brytanii:

Pracuję zgodnie z kodeksem etyczno – zawodowym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dbając o możliwie najwyższy poziom świadczonych przeze mnie usług. Pracuję pod stałą superwizją.