METODA TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises)

METODA TRE®

Innowacyjna metoda pracy z ciałem TRE. Narzędzie samoregulacji, które przywraca równowagę psychofizyczną.

Metoda TRE® stworzona przez dr David’a Berceli’ego za pomocą użycia sekwencji ćwiczeń, które wyzwalają drżenia, wibracje neurogeniczne umożliwiające uwolnienie ciała od stresu i traumy. Drżące Ciało jest największym sprzymierzeńcem w leczeniu traumy. Wstępne ćwiczenia i uwolnienie wibracji to nie wszystko.

Celem w TRE® jest równowaga i uwolnieni się od całożyciowego napięcia. Napięte ciało to nierozładowana energia – emocja związana ze stresującymi lub traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości. Spychane cierpienie nie znika, tylko odkłada się w ciele i zaczyna pojawiać się w postaci napięcia. Dopóki nie dopuścimy do siebie tamtych uczuć, ono w nas pozostanie. TRE®, uwalniając napięcia w ciele, leczy też duszę, bo tak jak ciało odzwierciedla nasze emocje, tak na emocje ma wpływ to, co się dzieje z ciałem.

Liczne badania potwierdzają, że w leczeniu urazów traumatycznych jest niezwykle istotne, aby pomóc wzbudzić świadomość jedności ciała i umysłu. Nie da się wyleczyć traumy tylko przez umysł, jedno bez drugiego nie ma racji bytu. Umysł poza ciałem nie istnieje. Trauma zmienia nasza neurofizjologię, zmienia ciało i umysł. Człowiek potrzebuje się w tej nowej neurofizjologii odnaleźć i uwolnić energię nierozładowanej traumy, aby uspokoić umysł. Po traumie jesteśmy innymi osobami, już nigdy życie nie będzie takie same, co jednak nie oznacza, że zawsze pozostaniemy w traumie.

Ćwiczenia TRE skierowane jest zarówno do osób, które doświadczają bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Metoda nie jest terapią, ale wspomaga proces psychoterapii. Osoby niebędące w procesie terapii mogą używać TRE do samodzielnej codziennej samoregulacji. Ćwiczenia TRE wykonywane regularnie pracują na rzecz trzech układów (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny).

Korzyści i Efekty używania TRE:

Więcej informacji o TRE® na stronach:

Na wizytę proszę umówić się telefonicznie:

505 913 513